Історія бібліотеки


Історія бібліотеки розпочинається з 1949 року, коли в селі Грем’яче в хаті Філюка Юхима,яка не згоріла під час війни, в маленькій кімнатці було відкрито хату-читальню.Тодішній фонд хати – читальні нараховував 300 екземплярів книг. Були тут здебільшого твори Й. Сталіна, матеріали з’їздів,художня література. А ще для дозвілля молоді були радіола,гітара та балалайка. Завідував хатою – читальнею Філюк Юхим. На сьогоднішній день цієї хати уже давно немає.

В 1950 році хати – читальні перейменували на бібліотеки. В 1951 році бібліотеку перенесли в інше приміщення. Це була хата Костюка Якова. Тут в одній кімнаті знаходились сільська рада, дільничний інспектор і бібліотека. Завідував бібліотекою житель міста Острога Доброжанський Борис.А в 1953 році завідувати бібліотекою стала жителька села Коростова (тепер Українка) Марія Артемівна Болотнюк, яка в той час була секретарем комсомольської організації села. В 1954 році бібліотеку перенесли у новозбудоване приміщення в центрі села. В ньому знаходились контора колгоспу, сільська рада і невеличка кімната була виділена під бібліотеку. Бібліотекарем стала Тамара Федорівна Поліщук.

Приблизно у 1955 році в бібліотеці почали створювати алфавітний та тематичний каталоги. Були заведені інвентарні книги та книги сумарного обліку книжкового фонду, який на той час становив близько чотирьох тисяч книг.


У 1971 році завідуюча бібліотекою Поліщук Т.Ф. на виборах до місцевих рад була все обрана односельчанами головою сільської ради і в бібліотеку прийшла працювати Сучик Марія Іллівна, яка була на посаді бібліотекаря з 1971 року по 1973 рік. А з вересня 1993 року по вересень 2005 року завідуючою бібліотеки працює Андрухова Марія Олександрівна. У 2005 році зав. бібліотекою стала Лаптєва Лариса Федорівна, яка тут працює по сьогоднішній день. В бібліотеку приходять різні за віком люди: це і маленькі діти, школярі, молодь, і люди похилого віку, а бібліотекар завжди старається, щоб цим людям захотілося прийти в бібліотеку ще не один раз. 

На початку 2011 року бібліотека села Грем’яче стала переможцем у конкурсі проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами програми «Бібліоміст». Програма «Бібліоміст» втілюється в рамках партнерства між радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (Irex), агентством США з міжнародного розвитку (Usaid), Міністерством культури і туризму України. Грант для фінансування програми у розмірі 25 млн. Доларів було отримано від фундації Білла та Мелінди Гейтс. За умовами конкурсу бібліотека с.Гремяче отримала 3 комп’ютери з ліцензійним програмним забезпеченням, веб-камери, навушники, принтер і сканер. Для читачів бібліотеки користування Інтернетом безкоштовно.

Сучасні технології штовхають нинішніх бібліотекарів до освоєння нових знань та переходу до зовсім іншого рівня діяльності з використанням комп’ютерів, Інтернету та технологій Веб 2.0. Так сучасна бібліотека села Грем’яче – це інтерактивний центр громади, де книги як носії інформації переплітаються з використанням новітніх технологій. Бібліотека стала центром дозвілля, місцем куди приходять знову й знову. Адже кожного разу на всіх чекає щира усмішка бібліотекаря, Лариси Лаптєвої, яка досить обізнана та досвідчена і може допомогти у вирішенні та пошуку шляхів вирішення потреби, проблеми. Тепер з використанням комп’ютерної техніки та Інтернету бібліотека стала також інформаційним центром громади, де кожен житель може дізнатись куди піти вчитись, де знайти роботу, як купити – продати, учні можуть повчити уроки та отримати безкоштовні консультації щодо роботи на ПК.

Немає коментарів:

Дописати коментар