Релігія у нашому селі

Церкви в с. Грем’ячому не було, миряни відвідували богослужіння в Церкві в ім’я Народження Пресвятої Богородиці с. Грозів. Та в Острозькому районному архіві в облікових даних «На релігійне об’єднання православної общини с. Грем’яче Острозького району Ровенської області» є дозвіл від 18.05.1988 р. виконкому Острозької районної ради народних депутатів на ремонт ритуальної споруди на кладовищі в с. Грем’яче. Відкритя каплиці відбулося 10.11.1988 р. З даного моменту миряни с. Грем’яче стали відвідувати богослужіння у своїй каплиці. 1989 р. жителі с. Грем’яче почали будувати власний храм.

У с. Михайлівка храму не було, віряни відвідували богослужіння у Церкві в ім’я Народження Пресвятої Богородиці с. Плоска. В 1990 р. у с. Михайлівка було розпочато будівництво церкви. 

Сладковський Григорій – голова колгоспу, який допомагав будувати храм. Колгосп дав для будівництва храму цеглу, а все інше купувалося за гроші прихожан церкви. Будівництво Свято-Іллінська церкви с. Грем’яче було закінчене 1993 році.

2 серпня 1993 року на Іллі відкрили храм, тому й назвали його храм святого пророка Іллі. Першим настоятилем храму був Юрчук Володимир. З 1994 по 1996 рр. священиком храму був Бухало. У 1996 році настоятилем храму став Тарковський Володимир Михайлович, що править і сьогодні.

У 1996 році близько 60 людей хотіли, щоб церква перейшла до УПЦ КП, та їм це не вдалося. Свято-Іллінська церкви с. Грем’яче залишилася вірною УПЦ МП.

2013 році був зроблений капітальний ремонт Свято-Іллінська церкви с. Грем’яче з нагоди 20-річчя храму. Також люди пожертвували гроші на реставрацію ікон. 9 листопада 2013 року відбулася освята відремонтованого храму. На сьогодні кількість прихожан храму становить близько 420 осіб. 

Будівництво Свято-Юріївської церкви с. Михайлівка було завершене у  1993 році. 6 травня 1993 року відбулася освята новозбудованого храму, освячував Владика Роман. Церква належить до УПЦ КП. Першим настоятилем був отець Володимир Костюк. З 2003 р. по 2012 р. настоятилем церкви був Коржик Микола Миколайович. З 2012 по 2015 рр. настоятилем храму був протоірей Тимощук Олександр.

Реставрації Свято-Юріївської церкви с. Михайлівка не було. У 2013 році було зроблено ремонт даху, покладено бруківку та косметичний ремонт внутрішньої частини приміщення. Кількість прихожан Свято-Юріївської церкви с. Михайлівка становить близько 150 осіб, з яких 50 осіб прихожани з с. Грем’яче.
Матеріал з дослідницької роботи
Ірини Войтової

Немає коментарів:

Дописати коментар